Mudrcovy paměti 2/2018

Milí kamarádi, máme za sebou první herní týden s novou sadou Rivals of Ixalan. Wizardi nám do dvojky trochu zasáhli, a tak se podíváme, jak se jim to povedlo. Dostane se i na nové infinity kombo na Standardu. Pojďme na to.

 

 

 

 

 

 

 

 

Grand Prix Indianapolis 2018

Nejprve zavítáme do Indianapolisu, kde se konal ve dnech 20 – 21. ledna GP na formátu Team Limited. Jak už to bývá zvykem, Wizardi v den releasu nové sady, pořádají GP na limited formátech a výjimku netvořil ani tento turnaj. GPečko v Indianapolisu přilákalo 500 týmů, tedy 1500 hráčů a to už je pořádná fuška pro pořadatele, kteří musí zajistit dostatek boosterů a zemí pro hráče a také pomoci s úklidem těch obalů od boosterů po nepořádných hráčích. První hrací den odehráli hráči osm kol. 69 týmům se podařilo splnit podmínku postupu do druhého dne. Tou byl výsledek 6 – 2 a lepší. Nejlépe se dařilo „super star“ týmu  Damo Da Rosa-Froehlich-Stark, ale také amatérům ve složení Angelo-Hicks-German. Díky coverage týmu se můžete na vše pěkně podívat z pohodlí domova. Zde jsou vybrané odkazy na videa z prvního dne:

GP Indianapolis 2018 (1.kolo)

GP Indianapolis 2018 (2.kolo)

Moc jsem toho na Twitch nenašel 🙁 Coverage na Twitch v archívu je velmi chudá, nebo jsem neuměl pořádně zapátrat, tak pokud budete úspěšnější, dejte mi vědět, rád doplním.

Do druhého dne tedy postoupilo 69 týmů. Druhý den se už draftovalo. Jak dopadlo boj o Top 4? Bohužel jsme v ní neviděli žádného českého, ani slovenského hráče. Ve výsledkové listině jsem nejlépe umístěného hráče našel Martina Jůzu, který se svým družstvem ve složení Juza – Nakamura – Burkhart skončil na krásném 105 místě. Na postup do druhého hracího dne to bohužel nestačilo.

Top 4 (a zároveň konečné pořadí)

1 Fei – Yeh – Zhou
2 Damo Da Rosa – Froehlich – Stark
3 Severson – Weitz – Oliver
4 Shenhar – Austin – Tiu

 

Hvězdná pěchota se tedy nakonec s čistým štítem probojovala až do samotného finále. Družstvo Damo Da Rosa – Froehlich – Stark postoupilo do Top 4 z průběžného prvního místa. Klobouk dolů. Bohužel je ve finále vyřadilo družstvo  Fei – Yeh – Zhou.

Finálové deck listy GP Indianapolis 2018

Konečné pořadí GP Indianapolis 2018

 

 

 

Grand Prix London 2018

Tento víkend se konaly hned dva GP turnaje. Opět se jednalo o limited záležitost. Co naplat, na constructed formát se budeme muset podívat za velkou louži na samotnou SCG.com tůru. Ale zpátky do Londýna, v něm se sešlo neuvěřitelných 2000 hráčů. Na turnaj zavítala také světová špička, téměř 60 platinum a gold pro hráčů.

Opět se soutěžilo v side eventech o byes do prvního hracího dne hlavní soutěže. Na vítězné decklisty se podívejte na následujícím odkaze.

Trial winning deck listy

První den nejvíce zabodovali pros hráči (22) Andrea Mengucci, (12) Brad Nelson a (21) Steve Rubin a s nimi dalších šest hráčů. Všichni uhráli výsledek 9 – 0. Jo, taky mě to překvapilo, ale v Londýně se první den zase hrálo 9 kol. Bylo to mimochodem první evropské GPečko, které už dělal Channel Fireball. Nemohu jinak, než ukázat fotku Coverage Týmu v čele s Richem Hagonem. V minulých pamětech jste kdysi rozporovali, zda tu coverage dělá skutečně tým lidí, nebo jen ti u kamery. No tady je máme na obrázku pěkně všechny 🙂 Mimochodem Rich Hagon je frajer. Je nejmenší a přesto zůstal v pozadí. Dal přednost svým kolegům, kteří nejsou v hledáčcích kamer tak často, nebo jsou tak říkajíc za nimi. Respekt 😉

Na coverage z prvního dne se můžete podívat na následujícím odkaze:

Video Coverage – Den 1 GP London 2018

Deck listy 9-0 GP London 2018

Druhý den se hrálo o Top 8. Opět máme k dispozici video coverage:

Video Coverage – Den 2 GP London 2018

Top 8 deck listy GP London 2018

 

Top 8

1 Freeman, Marcelino [MX]
2 Rubin, Steve [US]
3 (1)Manfield, Seth [US]
4 Kreuz, Alexander [DE]
5 (12)Nelson, Bradley [US]
6 Hulten, Alexander [SE]
7 Jacobson, Mark [US]
8 Sajgalik, Eduardo [CA]

Na turnaji pochopitelně zazářila celá řada našich hráčů. Vždyť taky pro našince je to do Londýna co by kamenem dohodil. Rozhodně zajímavá a dosupná lokalita.

Top 100 naši hráči:

23 Blohon, Lukas [CZ]
35 Prosek, Dominik [CZ]
61 Strasky, Ondrej [CZ]
88 Ksandr, Jan [CZ]

Konečné pořadí hráčů GP London 2018

Neuvádím zde všechny naše hráče, to by se nám paměti zvrhly na jednu výsledkovou listinu. Velmi milým překvapením, pro mě osobně, bylo 23. místo pro Lukáše Blohona. Gratulace všem našim za skvělé výsledky a reprezentaci naší rodné hroudy v Londýně.

Favoritem Top 8 play-off byl Seth Manfield, který do vyřazovačky postupoval z průběžné první příčky. V semifinále však narazil na Marcelina Freemana, který jej porazil 2-0. Ten pak ve finále zdolal Steva Rubina suverénně 2-0. Vítězem GP Londýn se stal Marcelino Freeman.

 

 

Grand Prix Houston 2018

Za velkou louží se konal o tomto víkendu také druhý GP turnaj. Na ten zavítalo 900 hráčů. První den se velmi vydařil hráčům Rob Swarowski, Ian Dasti a Jon Toone. Všichni uhráli výsledek 9-0. Coverage tým byl v Londýně a o Houstonu se tolik redaktoři zase nerozepsali. Konec konců, šlo o limited formát bez video coverage. Podívejme se tedy rovnou na Top 8:

1 Martinez Ocampo, Axel Francisco [MX]
2 Demestrio, Joseph [US]
3 Yoo, Bradley [US]
4 Perez, Randy [US]
5 Swarowski, Robert [US]
6 Yin, Brian [US]
7 Yu, Ben [US]
8 Pan, Phimus [US]

 

Top 8 Deck Listy GP Houston 2018

Konečné pořadí GP Houston 2018

 

Z Top 8 mě zaujal balík Roberta Swarowskiho, který kápnul, z mého pohledu, na vyloženou bombu, sférochodce Angrath, the Flame-Chained. Za plusovou schopnost uděluje oponentovi dvě zranění a ještě mu z ruky vyhodí jednu kartu?

 

 

Swarowskimu to však k vítězství nestačilo. Obsadil pátou příčku. Tu první získal Axel Martinez Ocampo.

 

 

StarCityGame.com Tour 20 – 21.1. Standard

Podívejme se teď, jak se hrál jeden z prvních oficiálních turnajů na „novém“ standardu, o který se postarala nová rozšiřující sada Rivals of Ixalan. Ta je druhou a poslední sadou z ixalanského bloku, věnovaném stejnojmennému světu. Nejvíce ikonickou mechanikou tohoto světa je přeměna permanentů na země, které mají po „otočení“ velmi významný vliv na hru. Obě sady obsahují celou řadu těchto zemí. Zároveň nám sada Rivals of Ixalan věnovala emblém City’s Blessing. V neposlední řadě tu máme celou řadu nových merfolků. Ti více než skvěle doplňují merfolky ze sady první. Nesmím samozřejmě opomenout ani nového fénixe Rekindling Phoenix, který byl téměř okamžitě vyprodán. Když to dáme všechno dohromady spolu s banem karet Attune with Aether, Rogue Refiner, Ramunap Ruins a Rampaging Ferocidon, dostaneme celkem zajímavý koktejl, říkající si o nové balíky, nebo návrat již zapomenutých archetypů. Bylo to vidět na několika turnajích, na kterých se hráči pokoušeli s menším, či větším úspěchem zahrát znovu RW Vehicles energy deckům navzdory. Vsadím boty, že se na formátu znovu objeví. Díky své rychlosti a manové nenáročnosti, to bude pro mnohé jistá volba. Zapomenout nesmíme ani na Spire of Industry, která to s artefakty umí zařídit tak, že s manou nebudete mít problém. Tak jak to dopadlo v Dallasu, kde se hrál SCG Open?

 

Top 8

 

Mardu Vehicles máme v Top 8 hned třikrát. Hráli se tedy ne ve dvou-barvě, ale hned v plné palbě v barvách Mardu. Rozbor Top 16 decků najdete zde. Hodně mě zaujali Temur Dinosaurs a zároveň fakt, že se merfolkům do Top 8 probojovat nepodařilo. Sand jim to vyjde příště. Vítězem turnaje se stal Tristen Loob s Mono-Red Aggro, tak se teď říká Ramunap Red bez Ramunap Ruins 🙂

Jak na stavbu Temur Dinosaurs decku mrkněte sem, na článek Paula Vitor Damo da Rosi. Dinosauři vypadají už poměrně hratelně. KONEČNĚ!

 

Objevujte nové mechaniky díky ROI

Na stránkách WotC se objevil nový příspěvek od pro hráče Andrew Browna. Ten se pokusil dát dohromady návrh na čtyři možné balíky, které by jste mohli zkusit na nové dvojce zahrát. Článek najdete zde. Andrew Brown není žádné ořezávátko. Na svém kontě má dvě Top 8 na Pro Tour Oath of Gatewatch a Pro Tour Eldritch Moon. Takže článek svoji hodnotu určitě má, a i když nebudou navržené decky dobývat Top 8 na nadcházejících GPs, určitě se můžete nechat inspirovat. Mě zaujal druhý v pořadí a to velmi vypečenou kombinací karet Sram’s Expertise a Wayward Swordtooth. Cílem je samozřejmě mít co nejdříve 10 permanentů ve hře a ještě si zadarmo „zakástit“ Waywarda. 5/5 bytost, která vám umožní seslat další zem za kolo. Tahle kombinace by mohla rozhodně zabodovat. Otazník visí jen nad tím, zda to bílo-zelené bude stačit. Ostatní barvy jsou na tom lépe.

 

Profesor tipuje, co nám přinese chystaná Dominaria

Koukněte se na, již tradiční video, ve kterém se Profesor pokouší nahlédnout do budoucnosti a odkrýt tak roušku tajemství, která zatím zahaluje další rozšiřující sadu Dominaria. Po mnoha a mnoha letech se opět vrátíme na domovskou sféru Dominarii. Říkám domovskou, protože z ní vlastně pochází první příběh a karty M:TG. Je to bezesporu skvělý dárek pro všechny fanoušky hry. Mě osobně by velmi potěšilo, pokud by Wizardi v této sadě uctili jednoduchost a svižnost hry z doby před 25 lety. Uvidíme, zda se touto cestou vydají. Release sady je naplánován na 27. dubna. Víme také, že se zde potkáme, jak jinak, se starými známými: Karnem, Jhoirou a Tefferim.

 

Máme nové podložky

Na pravidelnou nálož nových podložek od Ultra Pro jsme si již zvykli. Ultra Pro nás zásobuje licencovanými produkty vždy s každou novou sadou. Podložky jsou to kvalitní, což o to, ale změna je život. Občas by jste si prostě rádi koupili něco originálního. Dragon Shield si je toho vědom a přichází se zbrusu novými hracími podložkami na motivy draků. Jak jinak 🙂 O tom, že se jedná o velmi povedené kousky za skvělou cenu se můžete snadno přesvědčit přímo na našem partnerském e-shopu – MysticShop.cz. Zde jen malá ochutnávka.

 

Jde o limitovanou edici, tak moc neváhejte 🙂

 

Další infinity kombo a opět sférochodec

S novou sadou se opět vyrojila nová komba. Ještě teď máme všichni v živé paměti kombo Saheeli Rai a Felidar Guardian. Problém infinity komb na standardu je v tom, že vás za chvíli přestane bavit proti nim hrát. Hráči se rozdělí na dva tábory. Jedni hrají většinou nudný deck, který vsadí na tu správnou kombinaci karet a ten druhý, který si hraje to, co chce a brblá. První tábor je potěšen a ten druhý musí umět saidovat proti kombu. Jestli si vzpomínáte na přenosy z GP turnajů, kde se Falidar Guardian kombo hrálo, bylo to velmi frustrující. Soupeř měl většinou velmi dobře rozehranou hru a velkou převahou a pak bác ho. Saheeli Rai na stole a vzápětí Felidar Guardian a bylo vymalováno. Nakonec to vygradovalo v ban Felidara. Rok s rokem se sešel a máme tu další infinity kombo. A opět v ně hraje svou roli sférochodec. Lépe řečeno sférochodkyně Huatli, Radiant Champion a bůh The Locust God.

      

Netřeba nijak zvlášť popisovat. Kombo představuje potenciální smrt soupeře už v pátém kole. To je na Standardu dostatečně velký potenciál. Jediný problém pro hráče (ze skupiny 1 – kombo nadšenci) bude poskládat správně mana base ve svém balíku. Máme se opět rozhodně na co těšit.

 

A to je, milí kamarádi, z dnešních pamětí už opravdu vše. Příště se podíváme už na pořádné GP do Seatlu. Budou se tam hrát hned dva formáty Legacy a Standard. To je novinka. Coverage bude tedy bohatá. Uvidíme, zda se nám nepodaří ulovit také nějakou novinku o Dominarii.

 

Tak u příštích pamětí zase na viděnou.

 

Petr Ledvík

 

Můžete zanechat komentář, nebo trackback z vaší vlastí stránky.

7 komentářů k “Mudrcovy paměti 2/2018”

 1. Odin napsal:

  V 5. kole? Kde sa v tom case zoberie mana na Locusta? Beriem do uvahy standardne podmienky bez podpory dalsich kariet. Ano, dalsie infinity combo, ale pochybujem, ze dokaze namutit nejako vela vody. Na to potrebuje privela podpory.

  • Petr Ledvík napsal:

   Jojo v 5. kole. Stačí mít manovače a dostatek potvor na stole. Huatli dokáže na sebe dát dostatek loyalty counterů. Ve třetím kole je na stole. Ve čtvrtém pořešíte ultimátku a vyložíte boha a v pátém to jede. Zde je Huatli combo deck před banem https://www.mtggoldfish.com/deck/885684#paper Chandra také dává manu 🙂

   • Odin napsal:

    Ano, to staci. Ale ako som vyssie spominal: bez podpory dalsich kariet. Tu potrebujes manovaca + aspon jednu inu priseru. A to este Huatli musi ostat na stole dost dlho. Pri Saheeli + Felidar si nepotreboval ziaden cas na setup. Stacilo, aby si mal manu na obe karty v jednom kole. Preto by som tieto 2 veci neporovnaval. Nevraviac o tom, ze bez vyhladavania landov bude uz len spravne postavit mana-base dost o hubu.

    • Petr Ledvík napsal:

     Máš pravdu. Felidar byl víc ultimátní. Na druhou stranu by se to mohlo hrát. Standard teď hodně zpomalil. Docela mě překvapilo, že nikdo nehrál lifelink vympíry. Takový BW Vampire lifelink by mohl být silný. Černá a bílá mají teď hodně removalů. A ban Rampaging Ferocidon tomu jen pomáhá.

 2. Amaru napsal:

  Zdravím
  Navazuji na diskuzi v komentářích ze starších pamětí, kde se řešil přístup na beta verzi Magic Arena. 28. 1. mi přišel email s odkazem na stažení hry :-). Beta verze už je tedy v provozu. Má to sice svoje mouchy, které snad budou ve finální verzi pořešeny (určitě budu reportovat ty na které jsem narazil), ale jinak je to super :-).

  • Petr Ledvík napsal:

   Ahoj Amaru, tak to vypadá slibně. Budeme se těšit, i když teď nevím, jestli to máš stále ještě pod NDA. Jestli nejsi vázán vůči Wizardům mlčenlivostí. I když všeobecné zprávy asi nebudou vadit? Dobrá zpráva je, že už to začalo. Mě e-mail nakonec nepřišel, asi jsem nebyl na MTG Duels moc aktivní, což je pravda 🙂

   • Amaru napsal:

    Vázán mlčenlivostí nejsem, nebo jsem si toho alespoň nevšiml. Bylo tam pouze explicitně napsáno, že se nesměj nikam dávat screeny, videa ani streamovat. Jsem přesvědčen, že takhle obecné informace nejsou problematické. Hlavním poselstvím stejně bylo to, že to už jede, tak ať se ostatní kouknou jestli jim to náhodou nepřišlo taky, protože dost lidí (včetně mě) na takovýhle věci používá nějakou vedlejší mailovou adresu kterou moc nekontrolují 🙂 .

Zanechte odpověď